Qui forma el Consell de Ciutat?

1

Alcaldessa o alcalde de Barcelona

2

Vicepresidències

7

Membres de grups polítics

10

Consells Ciutadans de Districte

18

Consells Sectorial de Ciutat

25

Institucions més significatives de la ciutat

15

Fitxer General d’Entitats Ciutadanes

15

Persones de renom ciutadà

25

Ciutadania

1

Comissionat o comissionada

1

Síndica de Greuges

Alcaldessa o alcalde de Barcelona

Ada Colau

Ada Colau, alcaldessa de Barcelona

Vicepresidències

Montserrat Morera (CAB)

Àlex Goñi

Àlex Goñi (PIMEC)

Membres de grups municipals

Elisenda Alamany (Grup Municipal ERC)

Marc Serra (Grup Municipal Barcelona en Comú)

Elisenda Alamany (Grup Municipal ERC)

Elisenda Alamany (Grup Municipal ERC)


Eva Parera (Grup Municipal Barcelona Pel Canvi)

Eva Parera (Grup Municipal Barcelona Pel Canvi)


Ferran Mascarell (Grup Municipal Junts per Catalunya)

Ferran Mascarell (Grup Municipal Junts per Catalunya)


Laia Bonet (Grup Municipal PSC)

Laia Bonet (Grup Municipal PSC)


Marilén Barceló (Grup Municipal C's)

Marilén Barceló (Grup Municipal C’s)

Òscar Ramírez Lara (Grup Municipal PP)

Òscar Ramírez Lara (Grup Municipal PP)

Consells Ciutadans de Districte

Salvador Barrau (Consell Ciutadà del Districte 6- Gràcia)

Josep Ortiz

Josep Ortiz (Consell Ciutadà Del Districte 8- Nou Barris)


Jordi Gras Mateu

Jordi Gras Mateu (Consell Ciutadà Del Districte 10- Sant Martí)


Joan Bordetas i Castells

Joan Bordetas i Castells (Consell Ciutadà Del Districte 2- L’eixample)


Antonio Fortes Gutiérrez

Antonio Fortes Gutiérrez (Consell Ciutadà Del Districte 9- Sant Andreu)


Roser Valhonesta

Roser Valhonesta (Consell Ciutadà Del Districte 7- Horta- Guinardó)

Ramon Noguera

Ramon Noguera (Consell Ciutadà Del Districte 5- Sarrià- St. Gervasi)

Consells Sectorials de Ciutat

Josep Guzmán Vila

Rodrigo Araneda (ACATHI)

Carlos Pablos Salinas

Aitor Óscar Urquiola Pérez (GRAIN)


Enrique Delgado

Clara Romero (Mujeres Pa’lante)


Josep Guzmán Vila

Manuel Cases (ADDA)


Carlos Pablos Salinas

Marta Gumà (DEPANA)


Enrique Delgado

Carme Riu i Pascual (Consell Rector IMD)


Josep Guzmán Vila

Maria Rubia (Nakeramos)


Carlos Pablos Salinas

Enric Francesc Gaspar


Enrique Delgado

Joan Martínez León (CAGG)


Josep Guzmán Vila

Salvador Vendrell (President de la Fundació Barcelona Comerç)


Carlos Pablos Salinas

Gemma Altell (Consell de les Dones)


Enrique Delgado

Xavier Cordomí (Consell de la Cultura de Barcelona)


Josep Guzmán Vila

Josep Molina Alaya (Plataforma pel dret a un habitatge digne)


Carlos Pablos Salinas

Xavier Périz i Duran (Consell de la FP)


Enrique Delgado

Coral Regí i Rodríguez (Escola Vilorai)


Josep Guzmán Vila

Teresa Crespo (ECAS)


Carlos Pablos Salinas

Salvador Domínguez Rodríguez (Unió de Consumidors de Catalunya)


Enrique Delgado

Joan Fa Busquets (Federació Catalana de Basquetbol)

Josep Guzmán Vila

Emeka Okpala González (Barcelona Camina)

Institucions més significatives de la ciutat

Joan Maluquer

Joan Maluquer (Ateneu Barcelonès)

Estanislau Roca Blanch

Estanislau Roca Blanch (UPC)


Albert Recio

Albert Recio (FAVB)


Carlos Sánchez Lancis

Carlos Sánchez Lancis (UAB)


Javier Aparicio Maydeu

Javier Aparicio Maydeu (UPF)


Joan Maria Borros

Joan Maria Borros (Col·legi de periodistes de Catalunya)


Josep Mateu

Josep Lluís Mateu (RACC)


Julio Rios Gavira

Julio Rios Gavira (FECARECAT)


Javier Garcia Bonomi

Javier Garcia Bonomi (FEDELATINA)


Luca Gervasoni

Luca Gervasoni (LAFEDE.CAT)


Pròsper Puig

Pròsper Puig (Fundació Barcelona Comerç)


Luís Fernández

Luís Fernández (CJB)


Juanjo Casado

Juanjo Casado (UGT)


Francina Alsina

Francina Alsina (Taula d’entitats del Tercer Sector Social de Catalunya)


Isabel Ferrer Alemany

Isabel Ferrer Alemany (Universitat de Barcelona)


Eugeni Forradellas Bombardó

Eugeni Forradellas Bombardó (Associació Consell de Cent)


Raquel De Haro González

Raquel De Haro González (CCOO)


Cristian Casellas Estévez

Sr. Ángel Lázaro Amorós (Cambra de Comerç de Barcelona)


Adela Subirana

Adela Subirana (Grup 7)


Toni Guiu Badia

Toni Guiu Badia (Associació A-Dintre Barcelona)


Nuria Font Revilla

Nuria Font Revilla (Federació d’Ateneus de Cat.)

Eugeni Forradellas Bombardó

Josep Sánchez Libre (Foment de Treball Nacional)

Associacions del fitxer general d’entitats

Josep Guzmán Vila

Josep Guzmán Vila (Coordinador d’Entitats de Poble Sec)

Joan Vidal Vilanova

Joan Vidal Vilanova (Associació Músico Cultural Mas Guinardó)


Lluïsa Erill

Lluïsa Erill (Secretaria d’Entitats Sants, Hostafrancs i la Bordeta)


Carlos Pablos Salinas

Carlos Pablos Salinas (Federació de Colles de Sant Medir)


Enrique Delgado

Enrique Delgado (Taula d’Entitats de Sarrià)


Enric Canet i Capeta

Enric Canet i Capeta (Casal dels Infants per l’acció social als barris)


Maria Rosa Lunas Masnou

Maria Rosa Lunas Masnou (Federació d’Organitzacions Catalanes de Gent Gran, Dones)


Josep Lluís Alonso Arumi

Josep Lluís Alonso Arumi (Federació d’Entitats de Clot- Camp de l’Arpa)


Àngels Guiteras

Àngels Guiteras (Associació Benestar i Desenvolupament)


Núria Paricio Paricio

Núria Paricio Paricio (Barcelona Oberta)


Ramon Tornero Masip

Ramon Tornero Masip (Associació d’Entitats Excursionistes del Barcelonès)


Joan Puente Ortes

Joan Puente Ortes (Associació de Veïns i Comerciants “El Racó de les Corts”)


Lola De la Fuente

Lola De la Fuente (Fundació Esclat Marina)


Lydia Chaparro

Lydia Chaparro (Ecologistes en Acció de Catalunya)

Lydia Chaparro

Gloria Canals (DINCAT)

Persones de renom ciutadà

Amadou Bocar Sam Daff

Amadou Bocar Sam Daff

Wafaa Moussaoui

Wafaa Moussaoui


Mercè Rey Abella

Mercè Rey Abella


Laura Rojas Núñez

Laura Rojas Núñez


Guillem Espriu Avendaño

Guillem Espriu Avendaño


Anna Balletbó i Puig

Anna Balletbó i Puig


Raquel Acinas Poncelas

Raquel Acinas Poncelas


Carlos Dante Heredia

Carlos Dante Heredia


Paz Cano

Paz Cano


Gloria Martín Vivas

Gloria Martín Vivas


Ignasi Parody Núñez

Ignasi Parody Núñez


Jordi Porta Ribalta

Jordi Porta Ribalta


Laura Rodríguez Murciano

Laura Rodríguez Murciano


Carla Benito Gómez

Carla Benito Gómez

Mª José Calvo Padilla

Mª José Calvo Padilla

Ciutadans i ciutadanes

Delfí Cosialls Pueyo

Delfí Cosialls Pueyo

Maria del Carmen Penella García

Maria del Carmen Penella García


Jose Ruiz de Aretxabaleta i Enríquez

Jose Ruiz de Aretxabaleta i Enríquez


Angel Serra Campos

Angel Serra Campos


Inmaculada Vicente Molina

Inmaculada Vicente Molina


Miquel Carrillo Marcos

Miquel Carrillo Marcos


Montserrat Ferrando i Martínez

Montserrat Ferrando i Martínez


Carlos Ruiz Sáenz

Carlos Ruiz Sáenz


Josep Conesa Fernández

Josep Conesa Fernández


Carlos Rosales Cañete

Carlos Rosales Cañete


Inma González Gallo

Inma González Gallo


Pere Massanet Miret

Pere Massanet Miret


Clàudia Libenson Libenson

Clàudia Libenson Libenson


Esther Sauqué i Puig

Esther Sauqué i Puig

Anna Subirats

Anna Subirats

Síndic o síndica de greuges de Barcelona

Síndic o síndica de greuges de Barcelona

María Asunción Vilà Planas